Dnes len taka lahsia tema. Samozrejme, ze mame na mysli voskovanie auta carnauba voskami, resp. voskami s podielom carnauby - seallantov sa toto netyka.
Takze ako je lepsie voskovat auto - rucne alebo s padom/aplikatorom? Jednoznacna odpoved neexistuje. Dosiahnut sa da rovnaka kvalita aj pri rucnom voskovani aj pri pouziti padu. Skusime sa teda zamerat na odlisnosti pri rucnom voskovani auta a pri voskovani s padom/aplikatorom.
Vyhodou rucneho voskovania je lepsie kopirovanie povrchu a to hlavne v roznych zahyboch atd.... Dalsou vyhodou pri rucnom voskovani auta je moznost vacsieho zohriatia vosku v dlaniach. Nevyhodou je vacsia spotreba vosku a tym aj vytvorenie hrubsich vrstiev co je nie vzdy najlepsia vec - toto sa tyka hlavne zaciatocnikov.
Vyhodou voskovania auto pomocou padu/aplikatoru je mensia spotreba vosku a hlavne pri menej skusenych detaileroch aj vytvorenie tensej a hlavne suvislejsej vrstvy vosku. Nevyhodou je tazsia manipulacia pri menej dostupnych miestach ako aj slabe zahriatie vosku pri aplikacii.
Resume: Kazdy by si mal skusit rucne voskovanie - je to prijemna vec a clovek pochopi suvislosti medzi teplotou nanasaneho vosku a jeho vlastnostami. Hlavne vosky z vyssim obsahom carnauby sa po zohriati v dlaniach zmenia na olejovitu hmotu a v tomto stave lepsie prilnu na voskovany povrch.
Ak voskujeme vacsie plochy alebo voskujeme auto viackrat je vhodne hlavne pre menej skusenych pouzit pad - je to rychlejsie a hlavne rovnomernejsie.
Rada na zaver: Asi najlepsim riesenim tejto dilemy je kombinacia obidvoch technik
Rucne voskovanie:
Voskovanie auta s padom/aplikatorom: